Wynajem zwyżek – to się opłaca

wynajem maszyn zwyżki

Spis treści


Zwyżki ruchome są przez wiele firm wykorzystywane bardzo sporadycznie. Sprawia to, że zakup podnośnika koszowego staje się zupełnie nieopłacalny, gdyż są one drogie, generują dodatkowe koszty eksploatacyjne, potrzebne jest miejsce by je trzymać oraz środek transportu do ich przewożenia.

Rozwiązaniem wszystkich wymienionych wcześniej problemów jest wynajem zwyżek. Wiele firm oferujących wynajem sprzętu budowlanego ma w swojej ofercie także podesty ruchome, dzięki czemu zwyżki są łatwo dostępne, a ceny wynajmu są korzystne.

Jak wynająć zwyżkę?

Poszczególne wypożyczalnie sprzętu budowlanego mają zróżnicowane procedury wynajmu. Stawiane przez nie wymogi mają być jednakowoż zabezpieczeniem przed wydaniem sprzętu fikcyjnemu podmiotowy, co mogłoby oznaczać utratę sprzętu.

Dlatego należy przygotować się na to, że do wynajmu zwyżki potrzebne będą dokumenty firmowe, wpłata kaucji oraz podpisanie dokumentu określającego szczegółowo warunki najmu. Wymagania nie są wygórowane, jednak warto sprawdzić za pośrednictwem Internetu lub przez telefon, co będzie wymagane.

Skuteczny wynajem

Przy wynajmie podnośnika ruchomego ważne jest też ustalenie, kto będzie odpowiadał za dowóz sprzętu na miejsce pracy oraz sposobu postępowania w przypadku awarii. Bardzo często najważniejszym aspektem będzie jednak cena.

Jednodniowy wynajem, w zależności od rodzaju podestu, będzie nas kosztował od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego warto sprawdzić, przed udaniem się do wypożyczalni, jakiego typu urządzenie i o jakich parametrach będzie nam potrzebne.

Przy wypożyczeniu sprzętu na dłuższy okres często można też negocjować ceny, czasem znacząco.

Wynajmując zwyżki oszczędzamy

Powody, dla których wynajem zwyżek jest opłacalny można wymieniać długo.

Najważniejsze z nich to:

  • brak konieczności wydawania środków na urządzenie, które jest rzadko wykorzystywane,
  • brak dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją podnośnika ruchomego,
  • niskie ceny najmu,
  • duża dostępność urządzeń w wypożyczalniach,
  • pomoc w razie awarii,
  • bezpieczeństwo i wygoda.

Wiele mniej lub bardziej skomplikowanych prac można wykonać korzystając z drabin lub rusztowań.

Są to jednak w wielu przypadkach dość czasochłonne rozwiązania. Warto więc sprawdzić, czy nie okaże się, że wynajęcie zwyżki, pomimo poniesienia dodatkowych kosztów, nie okaże się w ostatecznym rozrachunku oszczędnością, ze względu na zaoszczędzony czas.

Komfort i bezpieczeństwo

Ułatwi to też prowadzenie prac i z pewnością zwiększy bezpieczeństwo. Podesty ruchome pozwalają podnieść pracowników na odpowiednią wysokość, wraz ze wszystkimi potrzebnymi narzędziami i materiałami, dając im dużo większą swobodę ruchu niż inne rozwiązania, a przy tym zapewniając odpowiednią stabilność oraz możliwość przypięcia uprzęży do barierek.

O jednej rzeczy należy jednak pamiętać. To, czy otrzymamy dobrej klasy urządzenie i odpowiednią obsługę zależy w dużej mierze od tego, czy wybierzemy właściwą wypożyczalnię.

Dlatego warto skontaktować się z okolicznymi firmami oferującymi wynajem zwyżek. Dobre przedsiębiorstwa oferują współpracę na jasnych zasadach, bez ukrytych kosztów, a na ich serwisie można polegać.

Zobacz też: Podnośniki koszowe – do czego służą i czym warto się kierować wybierając odpowiedni sprzęt?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Dlaczego wynajem zwyżek jest opłacalny?

Wynajem zwyżek jest opłacalny, ponieważ pozwala uniknąć wysokich kosztów zakupu rzadko używanego sprzętu, dodatkowych kosztów eksploatacji, a także zapewnia elastyczność w dostępie do różnych typów urządzeń.

Jakie dokumenty są potrzebne do wynajmu zwyżki?

Do wynajmu zwyżki zazwyczaj wymagane są dokumenty firmowe, wpłata kaucji oraz podpisanie umowy najmu, która szczegółowo określa warunki wynajmu.

Jakie są kluczowe kwestie przy wynajmie zwyżki?

Kluczowe aspekty to ustalenie odpowiedzialności za dowóz sprzętu, postępowanie w przypadku awarii, i negocjacja cen, szczególnie przy dłuższym wynajmie.

Jakie korzyści przynosi wynajem zwyżek?

Wynajem zwyżek przynosi korzyści takie jak brak konieczności inwestycji w rzadko wykorzystywany sprzęt, niższe koszty eksploatacji, szeroka dostępność urządzeń, pomoc w razie awarii, oraz zwiększone bezpieczeństwo i wygoda pracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę oferującą wynajem zwyżek?

Należy zwrócić uwagę na jasne warunki współpracy, brak ukrytych kosztów i niezawodność serwisu.

Menu