Wynajem podnośników do wycinki drzew

wynajem podnośników koszowych

Podnośniki – zarówno koszowe jak i nożycowe, doskonale nadają się do wycinki drzew i krzewów, jednakże zanim zdecydujecie się je wypożyczyć, sprawdźcie, czy nie potrzebujecie przypadkiem pozwolenia na takie prace.

Pozwolenie rzecz święta

Niezależnie od tego, czy chcesz wyciąć drzewo na swojej działce rekreacyjnej, podwórku czy w lesie, za każdym razem zastanów się, czy aby przypadkiem nie jest do tego potrzebne urzędowe pozwolenie.

Jeżeli bowiem dokonasz samowolki, może się okazać, że zapłacisz niemałą grzywnę. Jeżeli chcesz wyciąć drzewo owocowe lub takie, które nie przekroczyło wieku 10 lat, to masz wolną rękę.

W przeciwnym wypadku musisz się zgłosić do Urzędu Miasta lub Gminy, właściwej dla lokalizacji nieruchomości na której znajduje się konkretne drzewo i złożyć wniosek o zgodę na wycięcie.

Nie ma znaczenia, czy drzewo lub krzew zostały zasadzone w zamierzony sposób czy też są samosiejkami. Najważniejsze, by uzyskać zgodę. Jeżeli Twoja nieruchomość jest wpisana dodatkowo do rejestru zabytków, to żadnej wycinki nie możesz zrobić, bez zgody lokalnego konserwatora zabytków.

Samowolka to koszty

Samodzielne wycięcie drzewa lub krzewu, które ma ponad 10 lat może pociągnąć za sobą karę pieniężną w wysokości od około 2 000 złotych za sosnę zwyczajną, nawet do 19 000 złotych za magnolię. Wszystko to w imię ustawy o ochronie przyrody w kraju.

Zazwyczaj dobrze umotywowane podanie o wycinkę zostaje pozytywnie rozpatrzone, pod warunkiem oczywiście, że nie koliduje ona z szeroko rozumianym interesem publicznym. Co to oznacza?

Trzeba wykazać, np. że drzewo jest w kiepskim stanie i zagraża sąsiadującym z nim budynkom lub określone krzewy i drzewa rosną na miejscu nowej inwestycji, w związku z czym kolidują z planami architektonicznymi np. budową domu.

Pamiętajcie jednakże, iż decyzja ta ma charakter uznaniowy, czyli tak naprawdę od dobrej woli urzędnika zależy, czy ową zgodę otrzymamy czy też nie.

Wynajem podnośników do wycinki drzew

Jeśli już jednak dopełnisz wszelkich formalności, to wybierz najlepszą i najbardziej bezpieczną formę wycinki. Z naszej strony oferujemy możliwość wynajmu specjalnych podnośników, dzięki którym łatwo i bezpiecznie dostaniecie się na sam szczyt drzewa i będziecie mogli ściąć je lub uformować do pożądanego kształtu.

Oferowane przez nas podesty ruchome doskonale nadają się do różnorodnych prac specjalistycznych, w tym do wycinki drzew. Ich konstrukcja jest na tyle wszechstronna, że bez problemu wspomagały wycinki w lasach oraz na terenach bagiennych.

Różne wielkości umożliwiają dopasowanie maszyny do swoich rzeczywistych potrzeb. Oferujemy podnośniki, które mają zasięg od 8 do 43 metrów. Ceny wynajmu rozpoczynają się już od 90 złotych za dobę.

Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, jak możesz sobie pomóc przy tym nietypowym wyzwaniu.

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu