Podesty ruchome nożycowe – moc i bezpieczeństwo.

podesty nożecowe bezpieczne

Jeśli szukamy podestu, który będzie silny i stabilny, koniecznie musimy zainteresować się podestem ruchomym nożycowym. To właśnie dzięki swojej specyficznej konstrukcji, którą można spotkać także w lewarkach samochodowych, charakteryzują się one bardzo dużą mocą.

Sprawia to, że są to urządzenia bardzo uniwersalne i można je wykorzystywać na wiele rozmaitych sposobów.

Rodzaje podestów nożycowych

Wyróżniamy dwa główne rodzaje podestów nożycowych. Pierwszy z nich to podesty wyposażone w jedną parę nożyc, które napędzane są przez dwa siłowniki. Konstrukcja ta ma jednakowoż dość ograniczone możliwości.

Stabilniejszy, mocniejszy oraz bezpieczniejszy jest natomiast drugi rodzaj zwyżek– wyposażone w podwójne nożyce. Ten rodzaj konstrukcji przekłada się na zwiększony zasięg oraz udźwig urządzeń na niej opartej.

Dobrze dobrany mechanizm

Mechanizm podnośników ruchomych nożycowych jest dość prosty. Pozwala to także na zastosowanie rozmaitego rodzaju siłowników – w zależność od tego, do czego podest będzie wykorzystywany. Mechanizmy mogą być napędzane zarówno przez napęd elektryczny jak i spalinowy. Wykorzystanie silników elektrycznych sprawia, że nie emitują one szkodliwych spalin i pozwala na wykorzystywanie ich także pod dachem.

Podesty z napędem spalinowym są mocniejsze od tych z napędem elektrycznym, dzięki czemu można wykorzystywać je do bardziej skomplikowanych zadań, także w trudnych warunkach.

Najistotniejsze zalety podestów ruchomych nożycowych to:

  • konstrukcja zapewniająca dużą stabilność,
  • uniwersalność zastosowań,
  • możliwość wykorzystania podestów ruchomych także pod dachem, dzięki napędowi elektrycznemu,
  • duży udźwig podestów spalinowych,
  • mobilność.

Gdzie mogą znaleźć zastosowanie?

Podesty ruchome nożycowe są bardzo wszechstronne za sprawą wielu czynników. Firmy chętnie wykorzystują je na halach produkcyjnych oraz magazynowych, przy obsłudze załadunków towarów na pojazdy, przy pracach budowlanych, wykończeniowych oraz remontowych, a także do podnoszenia często nielekkich ciężarów.

Gama podnośników nożycowych jest bardzo szeroka – od tych mniejszych, bardziej mobilnych, aż po największe, z dużą platformą, o udźwigu przekraczającym ponad jedną tonę. Praca na takich podestach jest dla pracowników wygodna, gdyż mają wokół siebie sporo miejsca i stabilną platformę pod nogami oraz bezpieczna, ponieważ ochraniani są przez barierki do których można także przypiąć uprzęż.

Nie musisz ich kupować

Jeśli podest ruchomy nie jest nam potrzebny stale, lecz może okazać się pomocny przy wykonywaniu pewnych prac, warto skorzystać z możliwości wypożyczenia takiego urządzenia. Na rynku istnieje wiele firm oferujących wynajem sprzętu budowlanego, w tym także zwyżek.

Ważne jest, by urządzenie z którego korzystamy było zadbane i utrzymywane w dobrym stanie technicznym, ponieważ jest to gwarancją bezpieczeństwa.

Korzystając z usług wypożyczalni (takiej jak Jamar) otrzymujemy dostęp do dobrego i serwisowanego na bieżąco sprzętu oferowanego często w bardzo przystępnych cenach. Ograniczymy dzięki temu koszty i zwiększymy naszą efektywność, a o to przecież chodzi.

Zobacz też Bez zagęszczarki ani rusz na placu budowy

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu