Podesty ruchome koszowe – komfort i bezpieczeństwo

podesty ruchome koszowe

Praca na wysokości nigdy nie należały do bezpiecznych, o czym świadczy spora liczba wypadków na drabinach i rusztowaniach. Jak więc podnieść bezpieczeństwo pracowników, a jednocześnie zaoszczędzić sporo czasu?

Świetnym rozwiązaniem okazują się być podesty ruchome koszowe. Oferują one dużo wyższy poziom bezpieczeństwa niż klasyczne rozwiązania, mają spory udźwig, a do tego korzystanie z nich nie musi być wcale takie drogie.

Dobre i uniwersalne rozwiązanie

Podesty ruchome koszowe stają się obecnie nieodzownym elementem wyposażenia przy wykonywaniu prac na wysokości.

Konstrukcja zwyżek pozwala na wykorzystywanie ich w niemal każdych warunkach terenowych, zaś gama dostępnych urządzeń jest naprawdę szeroka i pozwala dobrać je idealnie do naszych potrzeb.

Wszystkie podnośniki koszowe łączy jedno – pozwalają unieść pracowników na pożądaną wysokość wraz z narzędziami oraz potrzebnymi materiałami. Zabezpieczają ich także przed upadkiem, dzięki stabilnej platformie otoczonej koszem, który umożliwia przypięcie uprzęży.

Wszystko to możliwe jest w krótkim czasie, bez konieczności angażowania ekipy do ustawienia rusztowania.

Pomimo różnych koncepcji i konstrukcji, podnośniki przejezdne składają się prawie zawsze z tych samych elementów – kosza (platformy), wysięgnika (nożycowego, teleskopowego, przegubowego albo przegubowo-teleskopowego) i podwozia.

Każdy z nich sprawdzi się nie tylko do transportu ludzi, lecz także do unoszenia ciężkich elementów. Najsilniejsze z podestów ruchomych koszowych mają udźwig ponad jednej tony, a ich zasięg to od kilku do kilkudziesięciu metrów.

Praca na podeście ruchomym koszowym

Podnośniki ruchome powszechnie wykorzystywane są do:

  • prowadzenia prac budowlanych i montażowych,
  • mycia okien wysokich budynków,
  • przycinania drzew,
  • serwisowania linii energetycznych,
  • obsługi linii produkcyjnych,
  • prac magazynowych.

Czy potrzebny nam koszowy podest ruchomy na stałe?

To zależy – jeśli wykorzystujemy zwyżki często, warto zastanowić się nad zakupem podestu. Natomiast jeżeli potrzebujemy ich sporadycznie, warto udać się do wypożyczalni sprzętu budowlanego.

Firmy oferujące wynajem oferują zwykle sprzęt sprawdzonych i renomowanych marek, utrzymywany stale w dobrym stanie technicznym. Dzięki temu mamy dostęp do sprawdzonych maszyn ponosząc stosunkowo niewielkie koszty.

Ceny jednodniowego wynajmu podestu koszowego rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych i w wielu przypadkach zaledwie jeden dzień wystarcza na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac.

Jeśli zadań do wykonania jest więcej, równie dobrą opcją jest wynajem długoterminowy, przy którym firmy wypożyczające często udzielają sporych upustów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podesty ruchome koszowe bardzo podnoszą bezpieczeństwo podczas prowadzenia prac. Są to jednak maszyny specjalistyczne i użytkować je mogą jedynie odpowiednio przeszkoleni pracownicy, którzy ukończyli kurs zakończony egzaminem UDT.

Spełniwszy wszystkie te warunki otrzymujemy urządzenie, które jest mobilne, bezpieczne i uniwersalne, dzięki czemu prace bardzo przyspieszają, co dla firmy oznacza realne oszczędności.

Zobacz też Szkolenia UDT – inwestycja w firmę

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu