Wynajem podestów ruchomych – po prostu dobra decyzja

wynajem podesów ruchomych do prac

Zakup podestu ruchomego jest zawsze sporą inwestycją, tym trudniejszą do uzasadnienia, im rzadziej jest on wykorzystywany przy wykonywanych pracach. Oprócz kosztu zakupu zwyżki, dochodzą jeszcze koszty serwisowania, eksploatacji czy też ubezpieczenia.

Szkoda ponosić takie wydatki, jeśli sprzęt nie jest dość często użytkowany. Dobrą opcją w takich okolicznościach jest wynajem podestów ruchomych. Jest to dobre rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia i rozwiązuje też pozostałe problemy związane z posiadaniem własnego podestu.

Wynajem podestów ruchomych – czy to bezpieczne?

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego z reguły dbają o oferowane urządzenia – zabezpieczają się w ten sposób przed nieprzyjemnościami związanymi z nagłą awarią lub szkodami spowodowanymi wadliwym działaniem mechanizmów. Jednak wypożyczalnia wypożyczalni nierówna, dlatego warto rozejrzeć się na rynku, przejrzeć opinie i wybrać rozsądnie.

Najlepszym wyborem są firmy, które oprócz wypożyczalni zajmują się także serwisowaniem oraz sprzedażą sprzętu budowlanego. Gwarantuje to, że mają oni profesjonalną wiedzę oraz dostęp do odpowiednich części, by sprzęt którym dysponują był po prostu sprawny i bezpieczny.

Decydując się na wynajem podestu ruchomego należy pamiętać, że wypożyczalnie będą chciały zabezpieczyć się przed nieuczciwymi klientami. Z tego powodu konieczne może być okazanie dokumentów rejestrowych firmy oraz wpłata kaucji.

Wiele korzyści z wynajmu podestu

Jeśli urządzenie nie jest nam potrzebne na stałe, wynajęcie podestu ruchomego jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Główne zalety wypożyczenia to:

  • cena – ponosimy koszty tylko wtedy, gdy zwyżka jest rzeczywiście potrzebna,
  • bezpieczeństwo – wypożyczany sprzęt jest zwykle w dobrym stanie technicznym,
  • elastyczność – pracując z dala od siedziby możemy wypożyczyć podest od lokalnej firmy unikając konieczności transportu własnego urządzenia,
  • oszczędność czasu – wykorzystanie podnośnika koszowego często przyspiesza prace, dzięki czemu redukujemy także koszty.

Wynajem podestów ruchomych zwiększa naszą elastyczność

Zlecenia mogą okazać się czasem tak różnorodne, że konieczne będzie wykorzystanie zróżnicowanych podestów ruchomych. Czasem potrzebny będzie silny podest nożycowy, a czasem ramie o długim zasięgu.

Trudno więc podjąć w stu procentach dobrą decyzję jeśli zdecydujemy się na zakup. Dlatego też wypożyczenie okazuje się po raz kolejny bardzo dobrym rozwiązaniem.

Firmy ze sprzętem

Firmy wypożyczające maszyny budowlane dbają o to, by ich tabor obejmował jak najszerszy zakres urządzeń. Dzięki temu zyskujemy możliwość wynajęcia dokładnie takiego podestu jaki jest nam potrzebny – od taniego i lekkiego podestu do drobnych prac, aż po ciężki sprzęt pozwalający na pracę w trudnym terenie, oferujący udźwig ponad tysiąca kilogramów lub ponad czterdziestometrowe ramię.

Sprawia to, że wynajem podestów ruchomych pozwala nam na obsługę zleceń, których wykonanie byłoby niemożliwe posiadając tylko jeden rodzaj zwyżki. Właśnie takiej elastyczności niejednokrotnie oczekują od nas klienci, a dzięki wypożyczalniom możemy im ją zaoferować.

Zobacz też Wypożyczalnia maszyn budowlanych – jak wybrać najbardziej odpowiedniego usługodawcę?

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu