Szkolenia UDT – inwestycja w firmę

szkolenie udt

Szkolenia UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) to zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa budowlanego, bezpieczeństwa i konserwacji maszyn budowlanych. Pomagają też w uzyskaniu licznych certyfikatów i uprawnień obowiązujących na terenie całej Europy.

Pracownicy UDT stanowią profesjonalną kadrę, świetnie przygotowaną do przekazywania wiedzy. Najwyższej jakości materiały, dobrze przygotowany program i przejrzysty egzamin – to powody, dla których warto przemyśleć udział w szkoleniach.

Gdzie mogę znaleźć takie szkolenie?

Szkoleniami zajmuje się Urząd Dozoru Technicznego. W jego kompetencjach jest ustalanie programu zajęć, weryfikacja treści i szkoleniowców. Wiele firm współpracuje z Urzędem i organizuje szkolenia UDT oraz pomaga w zdobyciu potrzebnych uprawnień.

Jedną z nich jest białostocki Jamar, firma zajmująca się również wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Pamiętaj, że każde szkolenie UDT musi zakończyć się egzaminem państwowym i uzyskaniem certyfikatów.

Jakie tematy obejmuje szkolenie?

Tematyka szkoleń jest specjalistyczna, ale obejmuje wiele działów. Do najważniejszych obszarów należą:

  • Bezpieczeństwo na budowie. Szkolenie dotyczy kwestii użytkowania maszyny, ale również odpowiedniego utrzymania jej w stanie spoczynku. Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz uprawnienia do przewożenia maszyn, czy odstawiania ich.
  • Konserwacja i naprawa maszyn. Te szkolenia UDT zawierające dużo ćwiczeń praktycznych. Obsługa, naprawa i konserwacja każdego rodzaju maszyny to osobne kursy prowadzone przez autoryzowanych mechaników i kadrę UDT.
  • Prowadzenie maszyn budowlanych. Jest to niezbędny kurs dla każdego, kto chce zgodnie z prawem prowadzić jakikolwiek pojazd budowlany. Przeszkolona kadra pomoże w szybkim i przyjemnym przyswojeniu niezbędnej wiedzy i zaliczeniu kursu.
  • Istnieje możliwość zamówienia specjalistycznego kursu poza harmonogramem szkoleń. Ta możliwość nie dotyczy tylko wielkich grup, ale także niewielkich przedsiębiorstw budowlanych.

Kategorie szkoleń

Każde szkolenie posiada swoją kategorię, dzięki której zostaje nadany certyfikat uznawany w krajach UE. Do najważniejszych kategorii kursów należą:

  • Szkolenia kategorii IP (podestów ruchomych przejezdnych), które możemy podzielić na szkolenia z zakresu podestów wolnobieżnych i przewoźnych,
  • Szkolenia kategorii I WJO (wózków jezdniowych, podnośnikowych),
  • Szkolenia kategorii II WJO (wózków jezdniowych, podnośnikowych z jednym wyciągiem i wózków specjalizacyjnych).

Istnieje wiele innych kategorii szkoleń, które łatwo można sprawdzić na stronie WWW Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zanim zapiszesz się na szkolenia UDT, sprawdź, czy nie dostaniesz dofinansowania z urzędu pracy. Być może w Twoim mieście działa jakiś program finansowany przez Kapitał Ludzki. Dofinansowania mogą obejmować nawet 80% ceny kursu, dlatego są bardzo atrakcyjne.

Szkolenia UDT to dobra inwestycja w pracownika, która zwiększa nie tylko bezpieczeństwo na budowie, ale także fachową wiedzę.

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu