Sprzedaż podestów ruchomych – jak kupić rozsądnie?

sprzedaż podestów

Zdarza się, że prowadząc firmę budowlaną lub usługową, coraz więcej zapytań i zleceń dotyczy mniejszych lub większych prac do wykonania na wysokości. Mogą to być zarówno złożone zlecenia dotyczące wykonania elewacji budynku, jak i te dotyczące wyklejenia reklamy czy umycia szyb.

O ile do pewnego momentu wynajem podestu ruchomego będzie optymalnym rozwiązaniem ze względu na ograniczone koszty, o tyle w pewnym momencie, gdy wykonujemy wiele podobnych zleceń związanych z pracą na wysokości, może okazać się, że zakup własnego urządzenia będzie równie dobrym pomysłem.

Gdzie szukać profesjonalnego sprzętu?

Jeśli prace na wysokości stanowią znaczący procent usług świadczonych przez naszą firmę i decydujemy się na zakup podnośnika koszowego, to musimy postarać się, by decyzja o wyborze typu oraz parametrów była jak najbardziej świadoma i przemyślana. Ma to też bardzo istotny wpływ na cenę zakupu.

Co prawda wybierając podest warto pamiętać o pewnym zapasie, jeśli chodzi na przykład o zasięg, jednak jeśli specjalizujemy się w montażu rynien na domach jednorodzinnych, to piętnastometrowy podnośnik nie będzie nam po prostu potrzebny.

Podobieństwo maszyn

Jeżeli zdarzało nam się już wykorzystywać podobne maszyny budowlane, to prawdopodobnie były one przez nas wynajmowane. Warto zatem sprawdzić ofertę wypożyczalni sprzętu budowlanego, ponieważ często oferują one także sprzedaż podestów ruchomych oraz innego rodzaju wyposażenia.

Oprócz tego zajmują się też z reguły serwisem maszyn budowlanych, a ich doradcy znają się na oferowanych produktach i są w stanie udzielić nam cennych wskazówek przy zakupie.

Znacznie mniejsza jest też szansa na to, że sprzedane zostaną nam produkty niesprawdzone lub złej jakości, ponieważ firmom sprzedającym maszyny zależy także na tym, byśmy wracali do nich celem serwisowania naszych urządzeń lub zakupu kolejnych. Jako stali klienci, możemy też liczyć na korzystne ceny w przyszłości.

Sprzedaż podestów ruchomych w Białymstoku i okolicach

W poszukiwaniu profesjonalnego sprzętu budowlanego należy kierować się szeroko rozumianym rozsądkiem. Decyzji nie można podejmować pochopnie, ponieważ nieczęsto zdarza się, by pierwszy model, który obejrzymy, był tym najwłaściwszym. Dlatego warto poświęcić na to trochę czasu i rozejrzeć się także w dalszej okolicy.

Sprzedawcy podestów ruchomych z okolic Białegostoku przyznają otwarcie, że dość często sprzedają taki sprzęt także firmom z miast takich jak Sokółka, Suwałki, Bielsk Podlaski, Łomża czy Ełk. Niejednokrotnie oznacza to dla kupców konieczność przejechania ponad stu kilometrów, ale przyznają oni, że warto.

Niektórzy sprzedawcy oferują także szkolenia UDT, co jest dla nas dodatkową korzyścią, gdyż przy okazji zakupu możemy także przeszkolić osoby do obsługi zakupionych mechanizmów.

Sprzęt budowlany musi byś zadbany, by służył nam długo

Zakup podnośnika koszowego lub jakiegokolwiek innego sprzętu budowlanego to inwestycja na lata. Maszyny takie, szczególnie ze względów bezpieczeństwa, muszą być po prostu sprawne i serwisowane w sposób profesjonalny.

Korzystając z usług odpowiedniego serwisu (najlepiej prowadzącego także sprzedaż podestów ruchomych), dobrych jakościowo materiałów eksploatacyjnych oraz części dajemy sami sobie gwarancję niezawodności i długiej żywotności wykorzystywanych urządzeń.

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu