Serwis maszyn budowlanych to finansowe „must have”

serwis maszyn budowlanych

Mądry Polak po szkodzie – rzekł by niejeden, kto nie serwisował odpowiednio swojego samochodu czy motocykla i popadł przez to w jeszcze większe koszty, niż typowa naprawa usterki. Z maszynami budowlanymi jest tak samo.

Zaniechanie prac serwisowych w ich przypadku, oprócz znaczącego zwiększenia kosztów ewentualnych napraw ma także diametralne znaczenie w zakresie zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. A przecież nie chcecie, by Wasi pracownicy narażali swoje zdrowie i życie z powodu tak banalnego zaniedbania.

Serwis maszyn budowlanych niczym SPA

Chociaż nie zapewnimy im wanny z hydromasażem i maseczki na koła, to mówiąc poważnie, zaopiekujmy się maszynami budowlanymi najlepiej jak potrafimy, gdyż będzie się to bezpośrednio przekładało na ich żywotność oraz wydajność.

Na co zwrócić uwagę w tego typu przedsięwzięciach?

  • Podstawą jest doświadczony sztab pracowników, sprawnie działających w obszarze przeprowadzania przeglądów maszyn oraz wykrywaniu pojawiających się usterek. Doświadczenie to ważny aspekt, ponieważ różnorodność maszyn budowlanych jest wyjątkowo duża, zarówno jeżeli chodzi o ich typy jak również różnorakie rozwiązania mechaniczne, wprowadzane przez poszczególnych producentów.
  • Serwis maszyn budowlanych musi być przeprowadzany profesjonalnie, z pełną świadomością konsekwencji ewentualnych zaniedbań. W przeciwnym wypadku nie możemy być pewni, czy posiadany sprzęt jest dla nas w 100% bezpieczny.
  • Wymiana płynów eksploatacyjnych, sprawdzenie szczelności układów oraz prawidłowości działania wszystkich elementów maszyn jest priorytetem.
  • Ewentualne naprawy i remonty muszą się odbywać na oryginalnych lub zaufanych częściach i podzespołach, by zapewnić bezpieczeństwo działania.
  • Dobry serwis maszyn budowlanych powinien być także mobilny, gdyż czasem zdarza się tak, że ich gabaryty uniemożliwiają lub znacząco utrudniają transport do odpowiedniego warsztatu. W takiej sytuacji łatwiej jest, gdy serwisant pojawia się sam na placu budowy czy magazynie i dokonuje przeglądu bądź naprawy maszyny.

A na jakie koszty należy się przygotować?

Nie da się jednoznacznie określić kosztów serwisu i napraw sprzętów budowlanych, gdyż jest to zbyt rozległy temat, obejmujący małe prace typu naprawa żarówki albo całkiem duże renowacje podzespołów. Jeżeli diagnostyka i naprawa mają się odbywać na miejscu postoju maszyny, to trzeba dodatkowo doliczyć także koszty dojazdu serwisanta.

Ceny mogą być podawane albo w formacie za godzinę pracy – rozpoczynają się od 50 złotych przy małych maszynach ale mogą również być zależne od typu pracy, jaka jest do wykonania. Niezależnie od tego, musimy mieć świadomość jednego.

Serwisowanie i prewencja są zawsze bardziej opłacalne, niż naprawa pojawiających się usterek, które być może pociągnęły za sobą jeszcze inne uszkodzenia a przede wszystkim zagrażały zdrowiu i życiu operatorów.

W ogólnej kalkulacji widać więc, że spokój i pewność komfortu pracy są warte ceny regularnego serwisu maszyn budowlanych, szczególnie, jeżeli są to nasze główne narzędzia pracy.

uprawnienia na wózki widłowe

Jak nabyć uprawnienia na wózki widłowe i czy to się opłaca?

Czytaj więcej
wypożyczalnia maszyn Ostrołęka

Wypożyczalnia maszyn, sprzętu budowlanego i podestów ruchomych w Ostrołęce

Czytaj więcej
Menu