Szkolenia na podesty ruchome

Prowadzone przez nas szkolenia na podesty ruchome dają możliwość podniesienia kwalifikacji oraz uzyskania uprawnień, będących warunkiem otrzymania zatrudnienia w poszczególnych dziedzinach. Solidna podstawa teoretyczna oraz fachowo prowadzone zajęcia praktyczne sprawiają, że nasi kursanci są dokładnie przygotowani do podjęcia samodzielnych działań na określonych stanowiskach.

Szkolenia na podesty ruchome – skutecznie i profesjonalnie

Zasadność szkoleń na podesty ruchome, zgodnych ze specyfikacją Urzędu Dozoru Technicznego, opiera się między innymi na opanowaniu bezpiecznego korzystaniu z tych urządzeń w praktyce. Każdy uczestnik kursu poznaje zasady obsługi danego podestu oraz jego budowę, a także sposoby postępowania w nieoczekiwanych sytuacjach, takich jak awaria czy ewentualny wypadek. Znajomość teoretyczna tych kwestii pozwala bezpiecznie korzystać z możliwości podestów, a w trakcie ich użytkowania w pełni wykorzystać potencjał sprzętu podczas określonych prac.

Szkolenie na podesty ruchome Białystok

W szkoleniach na podesty ruchome wyróżnia się dwie grupy, różniące się od siebie między innymi rodzajem podnośników. Podstawowy podział obejmuje:

 • grupa I P, a w niej:
  • przejezdne – podnośniki nożycowe samobieżne, przeznaczone do prac na twardej nawierzchni wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń,
  • przewoźne – montowane na przyczepkach samochodowych, z teleskopowym wysięgnikiem usprawniającym prace na wysokości,
  • samojezdne – zamontowane na pojazdach jako ich stały element, z wysięgnikiem teleskopowym, zwieńczonym koszem,
 • grupa II P, a w niej:
  • podesty wiszące – z koszem mocowanym na umieszczonych na dachu wysięgnikach,
  • podesty masztowe – z koszem unoszącym się słupowo, w pionie,
  • podesty stacjonarne – do zastosowania między innymi w formie podnośników samochodowych.

Każde proponowane przez nas szkolenie prowadzone jest przez specjalistów z uprawnieniami UDT i przygotowuje do egzaminu państwowego.

Wybierz rozsądnie, skorzystaj ze szkoleń na podesty ruchome w Białymstoku

Urządzenia dźwignicowe oraz ich obsługa stanowią przedmiot kursów, aby odpowiednio przygotować kursantów do praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkoleń na podesty ruchome. Z firmą Jamar zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje i podejdziesz do egzaminu UDT.

Nasi dotychczasowi i obecni kursanci z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Sokółki, Suwałk, Łomży, Ełku, Wysokiego Mazowieckiego i innych podlaskich miast, stanowią przykład osób, które skorzystały z licznych możliwości opanowania nowej wiedzy i umiejętności, które są potrzebne podczas licznych prac budowlanych, montażowych i innych.

Teoria i praktyka na szkoleniach z podestów ruchomych – w Jamarze zawsze przystępnie

Po ukończeniu 18. roku życia, posiadając minimum podstawowe wykształcenie oraz orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora podnośników koszowych, można przystąpić do szkolenia na podesty ruchome i zdobyć pożądane uprawnienia. Nasz profesjonalizm, doświadczenie w prowadzeniu takich kursów oraz regularność prowadzenia kursów sprawiają, że warto wybrać naszą propozycję i zadzwonić już dziś. Z chęcią odpowiemy na pytania i zaproponujemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.